Картина епоксидною смолою — як намалювати?

Як малювати картину епоксидною смолою

Картина епоксидною смолою виходить дуже красива і незвичайна. Вона виглядає натурально, ніби частина моря або блакитного неба помістили на тверду основу. Твір мистецтва притягує погляд будь-якої людини, навіть далекого від живопису, тому що виглядає яскраво і дуже «природно».

Візерунки на такій картині переплетені немов морські хвилі, або як змішуються повітряні маси. Деякі бачать в цьому гірські породи або дорогоцінні камені. Картина може прикрасити будь-яке приміщення — будинок, офіс, ресторан, будь-яке місце для дозвілля. Вона надає оздобленню стиль і елегантність.

На заняття в школі можна виконати таку картину самостійне або за допомогою викладача.

Вона виконується не складно, тільки потрібно бути дуже акуратними при малюванні, так як епоксидна смола — це хімічна сполука.

Основа для картини з епоксидної смоли

Заготівля для малювання може бути круглий форми, ромбовидної, квадратної. Вона може бути дерев’яна, силіконова, пластикова. Заготівля, яка продається окремо, вже готова, має широкі борти.

За рахунок цього її можна просто прикріплювати до стіни, і вона не потребує додаткового оформлення. Картина виглядає стильно і дуже красиво. Звичайно, при відсутності професійної заготовки, можна використовувати і звичайну ЛДСП або фанеру, вирізану за потрібне розміром.

Але для красивого оформлення картини, для більш презентабельного вигляду все-таки краще підходить професійна заготовка. Її можна вибрати потрібного розміру і форми.

На майстер-класах в школі всі інструменти надаються, але ви можете вибрати і самі при бажанні. При роботі потрібно не забувати про безпеку, обов’язково потрібно мати рукавички, респіратор і окуляри, так як епоксидна смола — це все-таки хімічна сполука нафтових продуктів, органіки і сої. Тому зайвий раз вдихати таке не варто.

Набір для картини епоксидною смолою

Смола має властивість перетворюватися в тверду речовину під дією затверджувача. Для роботи потрібен буде затверджувач. Який конкретно фірми краще вибрати підкажуть викладачі, можна щодо цього не переживати.

Також потрібно підготувати заздалегідь спирт або одеколон для очищення смоли з шкіри, якщо раптом вона потрапить на тіло. Для роботи буде потрібно барвники для епоксидної смоли, ємність для змішування, різні баночки і стаканчики, дерев’яні палички (можна взяти палички від морозива), скотч і фен для просушування і редагування малюнка.

Малювання епоксидною смолою викладається на майстер-класах. Це разові заходи, які приносять масу позитивних емоцій і результат роботи — прекрасну картину. На майстер-класах часто надають всі необхідні матеріали (потрібно уточнювати цю інформацію у викладачів), але можна взяти і свої. На майстер-класах по епоксидної смоли можна створити як картини, так і предмети інтер’єру: стільниці та незвичайні підстаканники, які вдихнуть нове життя в ваш будинок.

Епоксидна смола для малювання.

Спочатку епоксидної смоли знаходиться в рідкому стані. Вона являє собою речовина, створене з нафти, органіки і сої. Під дією затверджувача смола дуже швидко твердне і стає схожа на скляну поверхню. За рахунок цих властивостей і створюються картини. З рідкої речовини зображується потрібний малюнок за допомогою паличок або сильних потоків повітря.

Для малювання краще використовувати спеціальні епоксидні смоли, призначені для створення картин. Вони не будуть розтікатися після того, як ви вже сформували малюнок, не утворюють зайві розлучення на поверхні. Така смола зазвичай не має ніякого запаху, легко витримує нагрівання до 50-60 градусів за Цельсієм, має відмінну вологостійкість. Отримувані поверхні з епоксидної смоли є абсолютно глянцевими, надають гарний акуратний вигляд зображенню.

Смола дуже добре перемішується з різними барвниками, вона легше скла тому роботи не виходить занадто важкими, добре кріпиться з деревом, пластиком, металом і іншими поверхнями. Також в картину можна додавати різні дрібні деталі, наприклад, невеликі камінчики, золоту поталу, блискучу кольорову крихту, скляні деталі з якимось кольором. Смола загусне і вийде об’ємне гарне зображення.

Малювання епоксидною смолою, з чого почати?

При малюванні епоксидною смолою використовується 3 різних способи:

Заливка. Це спосіб, коли епоксидною смолою на майстер класі, заливають готове зображення, що складається з різних елементів: камінчиків, скляної крихти, акрилової фарби.
Малювання безпосередньо на смолі. Тут робиться шар смоли, малюється малюнок, наприклад, акрилом, далі знову покривається смолою. Всі верстви повинні добре просушуватись. Але така картина виходить дуже об’ємна і грунтовна.
Мабуть найшвидший і легкий варіант, коли роботи використовуються тільки смола і барвники, додаткових матеріалів не потрібно. Смола забарвлюється в різні кольори, або береться спочатку різних кольорів, за допомогою паличок, зубочисток і фена розмиваються різні візерунки, які і формують готову картину

Перед виконанням роботи потрібно підготувати дерев’яну, силіконову або пластикову підкладку, на якій буде зображена картина. Всю задню основу потрібно добре обмотати скотчем, щоб туди не могла потрапити смола.

Далі потрібно змішати епоксидну смолу з барвником і розлити по різним ємностей. Береться стільки епоксидки, скільки потрібно буде для роботи, зайву брати не потрібно. В крайньому випадку її можна в будь-який момент взяти нову і розвести.

Після того як ви додали затверджувач працювати потрібно якомога швидше, тому бажано заздалегідь приблизно придумати малюнок. Після того, як все розмішати, потрібно акуратно виливати смолу на підкладку, розподілити дерев’яною паличкою, або підправити малюнок за допомогою фена. Якщо робота буде складатися з декількох шарів, потрібно дочекатися повного висихання попереднього шару перш ніж починати працювати з новим.

Приміщення, в якому ви працюєте повинно бути комфортною кімнатної температури. Не можна, щоб було дуже волого і холодно. Не забудьте надіти маску або респіратор, щоб не вдихати органічні сполуки в організм.

Якщо на готову роботу потрапила якась бруд, то потрібно акуратно пройтися цього місця наждачкою. Перед застигання додати якихось блискіток, або красиві декоративних намистин, спеціальної кольорової пилу. У застиглому стані додати вже нічого не зможете.

Варто пам’ятати, якщо ви використовуєте дерев’яну підкладку, обов’язково потрібно прогрунтувати її, щоб смола не стала просочуватися в пори дерева, і в результаті не утворилися тріщини. Якщо при роботі в смолі утворюються непотрібні вам бульбашки, ємність зі смолою потрібно поставити в злегка теплу воду. Якщо ж бульбашки утворилися вже на робочій поверхні, то їх треба прибрати теплим повітрям за допомогою фена або акуратно прибрати дерев’яний зубочисткою.

Картина з епоксидної смоли в інтер’єрі

Така робота може дуже сильно змінити зовнішній вигляд інтер’єру. Вона може бути будь-якого розміру і форми. Її краще поміщати у вільний простір, щоб навколо не було зайвих елементів, так як вона є самостійною дуже виразною деталлю. Увага буде повністю приковує до роботи.

Робота з епоксидної смоли може стати частиною інтер’єру в прямому сенсі — такі деталі використовуються у виготовленні столів, тумбочок, підставок, навіть спинок ліжок. В сучасний час цей матеріал міцно входить в ужиток.

Вона надає простору елемент природності, легкості, відмінно гармонує з деревом. Майстри можуть з епоксидки створювати навіть різні квіткові композиції, але це питання часу і бажання. При уважному підході і тренуванні і ви зможете створювати шедеври з цього незвичайного матеріалу.

Facebook Comments