Майстер клас- картина епоксидною смолою та дерево

Мистецтво малювання епоксидної смоли дуже незвичайне і має свої переваги. За допомогою епоксидної смоли можна створити елементи інтер’єру, прикраси, навіть предмети меблів, так як смола відмінно поєднується з різними матеріалами.

Наприклад, з деревом, з металевими деталями, намистинами і пластиком. Готові роботи з епоксидної смоли виглядають дуже елегантно, нагадують вигини хвиль або потоки свіжого повітря. Поєднання епоксидної смоли і дерева дуже красиво і елегантно.

Майстер-клас прикраси і з дерева і епоксидної смоли.

У школі малювання «Артакадемія» проходять майстер-класи, на яких можна навчитися робити справжні прикраси з допомогою епоксидної смоли. На майстер-класі в школі найчастіше надаються матеріали, їх вартість входить у ціну майстер-класу.

Але це потрібно уточнювати у викладачів, щоб знати напевно. У цьому фрагменті буде описана основна інформація, яку потрібно знати для створення прикрас з епоксидки.

Інструменти, які потрібні будуть для роботи з епоксидною смолою

  1. Деревина, яка підходить за кольором і фактурою. Виберете самі те, що вам більше подобається (краще брати невеликі дощечки, тонкі, щоб було зручно ламати).
  2. Епоксидна смола прозора .
  3. Струбцина (це один з допоміжних елементів — інструмент для того, щоб фіксувати деталі в момент їх обробки).
  4. Пластикові стаканчики для розведення смоли з барвником пігментом і затверджувачем.
  5. Дерев’яні палички для перемішування .
  6. Фарбувальні пігменти (колір обираєте самостійно, за своїм бажанням).
  7. Затверджувач .
  8. Пила або лобзик для вирізання.
  9. Пластикові прямокутні невеликі формочки (можуть підійти контейнери або упаковки з продуктів).
  10. Свердла або дриль для висвердлювання отворів у виробах.
  11. Віск для обробки дерева .
  12. Ніж .
  13. Фарби на водяній основі .
  14. Рукавички для захисту рук .
  15. Щільна клейонка або папір для покриття робочої поверхні.
  16. Скотч .

У даній роботі буде робитися буду робити кулон і кільце.

  1. Спочатку потрібно буде вирізати з дерева заготовки для кілець.
  2. Дощечки потрібно буде розламати вручну для того, щоб залишилися щербини з боків. Саме до них буде кріпитися смола і створюватися природний дизайн.
  3. Дощечки потрібно буде встановити, використовуючи струбцини на робочому столі і акуратно ударом молотка зламати дошку на кілька шматочків.
  4. Повинні вийти шматочки невеликого розміру з нерівними краями. Два шматочка приблизно однакової форми потрібно покласти в форму один навпроти одного. Таким чином, щоб гострі зламані краю знаходилися один навпроти одного і між ними було невеликий простір. Це буде заготовка для формування кулона. Для кілець потрібно буде зробити трохи іншим чином.
  5. Перед роботою потрібно визначити яким кольором ви будете робити епоксидну смолу у виробах. При затвердінні вона стає прозорою як скло і має той колір, колір якого ви додали. Тому визначившись з кольором потрібно буде гострі обламані краю дощок пофарбувати в більш темний тон обраного відтінку для смоли. Наприклад, якщо для смоли берете блакитний колір, то краю потрібно пофарбувати в темно-синій. З приводу кольору можна особливо не переживати, адже прикраси, можна вибрати будь-який за вашим бажанням. Дуже незвично виглядає смола рожевим кольором , нагадує кварц .
  6.  Після фарбування залишити дерев’яні елементи підсихати. Після повного висихання обернути дощечки прозорою плівкою трохи з накладенням вище зазубрених решт. Плівку закріпити скотчем , щоб вона нікуди НЕ з’їжджала .
  7. Потім надіньте на руки рукавички, щоб не пошкодити їх. Застелите робочий простір, візьміть пластикові стаканчики і дерев’яні палички.
  8. Розведіть в пластиковому стаканчику смолу, додайте туди білий колір і затверджувач. Білий колір можна замінити на будь-який інший, але за допомогою нього можна створити малюнок у вигляді пейзажу. Білий колір може являти собою засніжені гори на задньому плані. Не варто забувати, що епоксидну смолу можна комбінувати і це буде лише перший шар. Другий шар смоли буде робитися на наступних етапах .
  9. Перший білий шар потрібно нанести на гострі краї дощечок, викласти на чисту поверхню — на папір або картон, дочекатися повного висихання, потім прибрати прозору плівку.
  10. На наступному етапі потрібно буде закрити лише дерев’яну частину майбутніх кілець для того, щоб вони не просочилися смолою і не забарвилися. Знову загорніть їх в прозору щільну плівку, залиште вільним тільки той простір, де є щербини і застиг перший шар моли. Після цього помістіть заготовки в пластикові прямокутні формочки .
  11. Тепер знову потрібно буде розвести епоксидну смолу в пластиковому стаканчику, акуратно додаючи барвники по крапельок. Діяти потрібно акуратно, так як після розмішування, якщо ви додасте дуже багато барвників, може вийти дуже глибокий темний колір, який ви не бажаєте. Тоді доведеться додавати знову епоксидну смолу для того, щоб домогтися потрібного кольору і вийде занадто велика витрата смоли.
  12. Потім в пластикову форму в яких, де лежать шматочки дерева, потрібно буде акуратно залити епоксидну смолу і залишити до повного висихання на кілька годин або навіть на день. Повинні вийти такі прямокутники з епоксидної смоли і дерева. Після того, як ви будете впевнені, що все добре підсохли, потрібно буде дістати заготовки з форми і прибрати плівку.
  13. Після всієї проведеної роботи потрібно буде надати вийшов заготівлях форму. Найперша заготовка, де в одній формі лежали два шматочки дерева, складені один до одного гострими краями — це заготовка для кулона. За допомогою шліфування або наждачного паперу потрібно буде надати йому форму. Якщо ви хочете надати йому овальну або круглу форму, то прямо по епоксидної смоли і по дереву можна намалювати потрібний силует і шліфувати за цією формою.
  14. Звичайно, буде найлегше робити це за допомогою шліфувальної машини, надівши на обличчя респіратор або маску, щоб не потрапили тирсу і осколки від затверділої смоли в дихальні шляхи. За допомогою наждачного паперу теж можна надати форму, але доведеться попрацювати, це буде довше і складніше.
  15. Потім за допомогою дрилі потрібно буде в кулоні просвердлити отвори, щоб можна було його повісити на ланцюжок або на стрічку.
  16. Прямокутні деревинки зі смолою — майбутні кільця теж потрібно привести в належний вигляд.
  17. Спочатку виміряйте діаметр кілець, які носите або носить та людина, кому призначаються кільця. Після цього дрилем акуратно просвердлите отвір під смолою, щоб елементи з смоли залишилися на зовнішній стороні кільця.
  18. Намалювавши на заготовках потрібну форму, за допомогою шліфування обробіть колечка, наждачкою затріть все нерівні ділянки.
  19. Кільця і кулон готові! Тільки подивіться на цей переливається прозорий світло, що йде крізь смолу! Пам’ятайте, що крім смоли, можна використовувати блискітки, сухі дрібні квіти, невеликі камінчики. Це все буде надавати декоративність виробу .

Як залити обробну дошку епоксидною смолою.

дошка з епоксидною смолою майстер клас

дошка з епоксидною смолою майстер клас

Як писалося вище, за допомогою епоксидної смоли можна створити велику кількість предметів інтер’єру. І обробні дошки не є винятком. Вони є дуже міцними і красивими, особливо в поєднанні з деревом.

Матеріали для роботи :

  1. Епоксидна смола для виготовлення меблів.
  2. Дерев’яна заготівля з будь-якого дерева, яка вам подобається.
  3. Дошки для створення опалубка (короба, в який буде заливатися виріб).
  4. Фанера, яка буде використовуватися для шаблону.
  5. Саморізи .
  6. Скотч або ізоляційна стрічка .
  7. Захисні матеріали: рукавички, маска або респіратор, фартух.

Інструменти :

  1. Лінійка і олівець .
  2. Дриль .
  3. Шліфувальна машинка .
  4. Ніж або інший інструмент для різання.

Як епоксидною смолою прикрасити дерев’яний посуд майстер клас

 купити дошка з епоксидною смолою майстер клас

  1. Перед створенням обробної дошки потрібно вибрати шаблон, по якому ви будете її виготовляти. Шаблон потрібно буде вирізати зі звичайної фанери. Також потрібно визначитися з кольором, яким ви будете фарбувати епоксидну смолу, і з деревом які ви будете використовувати.
  2. З дощок або фанери потрібно буде створити, використовуючи саморізи, опалубку, в яку ви будете заливати смолу. Для створення форми треба підготувати плівку або скотч для того, щоб загерметизувати епоксидну смолу для застигання. Епоксидна смола в розведеному вигляді дуже сильно тече, тому герметичність потрібна стовідсоткова.
  3. Для виготовлення основи дошки потрібно взяти деревину. Або цільним зрізом, або окремими обрізками дощок, які мають нерівну вигнуту форму для того, щоб нерівні краї за чіплялися за смолу. Але перед тим як заливати дерево смолою потрібно буде болгаркою зачистити всі нерівності і задирки на дереві. Якщо деревина брудна, її потрібно необхідно спочатку помити, щоб пил і бруд не потрапила в смолу і не застигла там. За допомогою шліфувальної машини потрібно прибрати всі нерівності на деревині.
  4. Для розведення епоксидної смоли і затверджувача потрібні будуть пластикові стаканчики і дерев’яні палички (можна взяти палички від морозива). Працювати обов’язково потрібно в рукавичках і в респіраторі, щоб не надихатися випарами, і щоб не потрапили в обличчя осколки при шліфуванні.
  5. Для роботи з затверджувачем потрібно обов’язково зважувати кількість смоли і кількість затверджувача. Пропорції повинні бути один до одного. Склад перемішується вручну або за допомогою дрилі, тоді виходить повністю однорідна маса. Для того щоб смола НЕ затвердевала занадто швидко, її потрібно нагріти. Під час всіх маніпуляцій в смолу додається барвник, який потрібно додавати по крапельок, щоб не переборщити з кольором. Розмішувати і дивитися підходить відтінок під той, який ви хочете побачити.
  6. Після того як ви підготували смолу, її потрібно вилити в опалубку, яку ви зробили з дощок і укласти деревину таким чином, як ви уявляєте на готової дошці. Смолу потрібно наливати по поверхні опалубки тонкою цівкою, не поспішаючи, деревину викладайте таким чином, щоб вийшло в підсумку дощечка потрібної форми.
  7. Далі потрібно дочекатися, коли виріб в опалубці застигне. Це може займати від 1 до 3 днів, так як обсяг смоли буде пристойний. Може знадобитися і більше часу, потрібно перевіряти періодично і дивитися по твердості.
  8. Коли ви вже точно впевнені, що обробна дошка з смоли застигла, можна буде обрізати зайві елементи за шаблоном. Для цього виймайте готові вироби з форми, накладайте шаблон, обводьте його звичайним олівцем і починайте шліфування. Можна звичайно використовувати і ріжучі інструменти, але це дуже довго і складно. Зручніше за все буде скористатися шліфувальною машиною стрічкового або орбітального типу. В початку обробляти великим абразивом , потім потихеньку зменшувати .
  9. Коли ви вже досягнете потрібної форми і елементи будуть згладжені, будете бачити, що все акуратно, немає ніяких задирок або якихось виступів, то потрібно буде дощечку відполірувати. На неї найкраще нанести покриття з поліуретанової основи і потім полірувати по всій поверхні. В результаті не тільки на смолі, але і на дереві з’явитися глянсовий ефект.

Епоксидна смола і дерево майстер клас

У підсумку виходить красива, неповторна, з природним візерунком дошка, яка прослужить багато часу, так як смола в застиглому вигляді дуже твердий і надійний матеріал.

http://www.artacademia.kiev.ua/wp-content/uploads/2021/09/20210828_110548-960x540.jpg

При користуванні дощечкою потрібно буде дотримуватися кількох моментів:

  1. Таку дошку не можна мити в посудомийній машині, також її можна надовго замочувати в раковині, тому що дерево має здатність вбирати в себе воду і через це тріскатися або змінювати форму.
  2. Після миття дощечку потрібно буде добре протирати рушником або ганчірочками.
  3. Також дерев’яну дошку потрібні просочувати лляним або мінеральним маслом як мінімум один раз в два місяці, щоб вона не вбирала в себе запахи продуктів.

Як залити дерев’яний піднос епоксидною смолою.

майстер клас як заливати піднос епоксидною смолою

За такою ж технологією, що і обробна дошка, можна створити дерев’яний піднос. Матеріали для роботи потрібні такі ж. Розмір підношення можна регулювати за допомогою дерев’яного коробка, в який буде заливатися смола. До речі з дерев’яною опалубкою можна не морочитися, а взяти готову силіконову форму, яка продається в спеціалізованих магазинах, або велику форму для випічки.

Всі кроки для виготовлення таці такі ж, як і для дошки, тільки в таці з боків за допомогою дрилі можна акуратно вирізати ручки. Або до прямого таці прикріпити за допомогою дрилі і шурупів готові покупні декоративні ручки. Кількість дерева і смоли можна регулювати. Піднос має більш декоративне призначення, тому в його основу можна додавати сухі квіти, камені, блискітки, дрібні деталі.

Все залежить від вашої фантазії, адже смола після затвердіння «поглинає» всі елементи, можна зробити якісь тематичні підноси, наприклад, в подарунок з якимись індивідуальними деталями і предметами всередині.

Як епоксидною смолою прикрасити дерев’яний посуд.

За допомогою епоксидної смоли можна виготовити дуже незвичайну, своєрідну, запам’ятовується посуд. Такі блюдця, тарілки, чашки будуть точно привертати увагу гостей, і вам самим буде дуже приємно з них їсти. Але варто пам’ятати, що посуд з епоксидної смоли не підходить для гарячих страв і напоїв. Вона є більше декоративної, відмінно підходить для подачі нарізок або для викладання салатів або готових тортиків і тістечок.

Для посуду з епоксидної смоли можна використовувати засушені рослини, шматочки дерева, барвники, бісер, блискітки. Так як епоксидної смоли при затвердінні стає схожою на скло, а поки вона в рідкому вигляді в неї можна додавати все, що ви захочете. Для дизайну також можна використовувати річкове каміння і морські мушлі.

Для виготовлення потрібно буде так само, як і в попередніх варіантах, використовувати папір для покриття робочої поверхні, рушник або серветки, щоб протирати руки, респіратор або медична маска для обличчя, захист одягу — щільний фартух або робочий одяг, яку вам буде не шкода бруднити , бажано мати окуляри для того, щоб захистити очі від осколків.

матеріали :

  1. Епоксидна смола і затверджувач .
  2. Дерев’яні палички для перемішування .
  3. Пластикові стаканчики або будь-які інші ємності для перемішування смоли.
  4. Колер .
  5. Декоративні елементи: бісер, блискітки, камінчики, дерев’яні шматочки, сухоцвіти.
  6. Для виготовлення посуду потрібно придбати силіконові, металеві або дерев’яні форми. За допомогою них ви будете заливати смолу, а потім за допомогою шліфувальної машини редагувати форму.
  7. Наждачний папір або шліфувальна машина, можна використовувати токарний верстат.

процес :

  1. За такою ж технологією, як і в попередніх варіантах виготовлення виробів, потрібно буде з’єднати смолу з затверджувачем в однакових пропорціях або в пропорціях, які вказані виробником на упаковках. Розвести колір і додати його потихеньку в смолу до потрібного кольору.

До речі кольори можна змішувати між собою і потім додавати в смолу для створення потрібного відтінку.

  1. За допомогою паличок перемішати наші інгредієнти. Якщо в суміші з’являються бульбашки повітря, то їх можна видалити за допомогою звичайного фена або нагрів смолу на водяній бані.
  2. Потім взяти форму для заливки — це можуть бути дві силіконові форми, поміщені одна в іншу різного розміру. Це можуть бути форми з дерева або металу. За технологією кільця — навколо меншого розміру інше коло більшого розміру і обов’язково простір між ними. Форми потрібно добре закріпити один з одним за допомогою клейкої стрічки і зробити обов’язково дно з дошки або металевої пластини. У підсумку потрібно, щоб смола затекла вниз і розтеклася по краях, сформувавши чашу. Ще потрібно враховувати факт, що затверділу смолу потрібно буде діставати, тому занадто щільні конструкції робити не варто. Всі нерівності можна буде підредагувати шліфуванням .
  3. В роз’єм, куди буде заливатися смола, додаються декоративні елементи — блискітки, сухоцвіти, камінчики, все викладається в тій послідовності, в якій ви хочете, щоб все застигло на готовому виробі.
  4. Далі потрібно акуратно залити смолу. Її можна робити в кілька шарів: перший, потім дочекатися висихання і зверху наступні шари, припустимо, іншого кольору.
  5. Після того, як все заповнили і виріб просохнуло, потрібно редагувати форму за допомогою токарного верстата або шліфувальної машинки. Якщо немає ні того ні іншого, то можна взяти наждачний папір і певну частку терпіння, так як папером буде повільніше, ніж за допомогою машинки. У завершенні краще обробити готове виріб полірувальної пастою .

В процесі виготовлення можна додавати дерев’яні великі шматочки, які будуть виступати в якості основи посуду.

За такою технологією можна виготовити посуд різних розмірів і з різним дизайном.

Стіл або стільниця з епоксидної смоли — поради для роботи.

[ Caption id = «attachment_30624″ align = » aligncenter » width = «750»] майстер клас стіл з епоксидної смоли [/ caption]майстер клас стіл з епоксидної смоли

Ще одна відмінна особливість смоли, що за допомогою неї можна робити навіть дизайнерські меблі самостійно. Столи з епоксидки виглядають неймовірно, в них можна помістити сухі рослини, камені, металеві, дерев’яні перегородки, гілки, великі квіти (можна взяти штучні, якщо шкода справжні). Стіл може бути, як повністю з епоксидної смоли, так і мати опорну конструкцію.

В принципі робота зі смолою для виготовлення столу точно така ж, що і для дрібних предметів інтер’єру.

Точно так же потрібні засоби захисту, смола, затверджувач, опалубка з дерева, деревина для роботи, декоративні елементи, ємності для змішування, великі палички для змішування, а найкраще велику кількість смоли перемішувати дрилем.

  1. Потрібно створити велику опалубку з дерева, тут вже не підійде силіконова форма, так як стільниця більше за розміром, ніж, наприклад, піднос.
  2. Визначитися з конструкцією. Можна зробити підніжку столу з смоли і дерева і стільницю більшого розміру з цих же матеріалів, потім з’єднати їх. Або ж створити дерев’яні ніжки або металеву опорну конструкцію заздалегідь.
  3. Дуже акуратно потрібно ставитися до повітря в смолі, інакше на готової стільниці це буде занадто помітно і після затвердіння можна буде видалити. Тому потрібно все утворюються при заливанні бульбашки відразу ж видаляти за допомогою фена або зубочисток.
  4. Шліфувати дерево і затверділу смолу потрібно на невеликій швидкості, щоб не допустити перегріву.
  5. При поліровці потрібно підливати невелику кількість води, щоб відводити тепло і не допускати забивання кіл.
  6. Якщо стільниця планується щільна — більше 5 см завтовшки, то заливати смолу краще в кілька етапів. Дочекатися висихання першого шару протягом 1-2 днів, потім заливати наступний.
  7. Обов’язково використовувати всі заходи захисту: рукавички, респіратор, робоча щільна одяг, щоб відлітають осколки не пошкодили вас.

Зразкові методи роботи з епоксидкой розказані, і принцип створення виробів, швидше за все, став вам зрозумілий. Тепер ви розумієте, що в цьому немає особливої ​​складності, на майстер-класах вам розкажуть все нюанси і дадуть відповідь на всі питання.

Тільки подивіться на вироби зі смоли, вони варті того, щоб трохи попрацювати! Найважливіше, що служать вони дуже довгий кількість часу і прикладаєте руку до їх створення ви самі. Епоксидна смола дуже пластичний некапризну матеріал, з яким можна поєднувати будь-які деталі, що відкриває величезний простір для фантазії художника або дизайнера.

Майстер клас з малювання епоксидних смолою —

Як намалювати картину епоксидною смолою у вигляді майстер класу ми покажемо в нашому матеріалі. Тут кожен зможе пізнати весь процес малюнка картини епоксидною смолою від вибору основи до змішування двокомпонентних смол.

Як малювати на воді, наш майстер клас з живопису на воді Ебру розкриє всі секрети малювання на воді різними фарбами.

Майстер клас по інтуїтивної живопису для дорослих дозволяє для початківців художників відчути політ думки і надихає від процесу живопису акрилом або маслом в абстрактній манері.

Як створити ефект хвилі, океану, за допомогою нашого майстер класу по епоксидної смоли . Фотографії процесу, покрокова інструкція у створенні кольорів і використанні спеціальних ефектів.

Facebook Comments